Dragon Age | Vokr.com

EA RSS

Z dračí kroniky

Dragon Age 2 - předprodej

Kupec

Dragon Age: Prameny

Krčma

Vyhláška

Líbily se vám nové dlc?
Líbily se mi obě
Grafická míra hlasůGrafická míra hlasů1602/45%
Jen Mark of Assasin
Grafická míra hlasůGrafická míra hlasů455/13%
Jen Legacy
Grafická míra hlasůGrafická míra hlasů361/10%
Ani jedno
Grafická míra hlasůGrafická míra hlasů390/11%
Nevím
Grafická míra hlasůGrafická míra hlasů381/11%
Nehrál jsem
Grafická míra hlasůGrafická míra hlasů372/10%
Hlasů celkem: 3561
Těšíte se na Dragon Age 3?
Ano, bude to pecka!
Grafická míra hlasůGrafická míra hlasů1592/45%
Celkem jo
Grafická míra hlasůGrafická míra hlasů476/13%
Trochu
Grafická míra hlasůGrafická míra hlasů364/10%
Ne, nezajímá mě
Grafická míra hlasůGrafická míra hlasů388/11%
Ne! Bude to horší než dvojka!
Grafická míra hlasůGrafická míra hlasů372/10%
Nevím
Grafická míra hlasůGrafická míra hlasů356/10%
Hlasů celkem: 3548

Ikonky

  • Hry na Cesty
  • Star Wars: The Old Republic
  • Sigil.cz
  • Bio-World
  • Dragon Age - oficiální český web hry
  • CNCCzech.com

Statistiky

  • TOPlist

Facebook


DragonAge-CZ.cz na Facebooku!

Twitter

1. The Stone Prisoner

Toto DLC obsahuje nové lokace (vesnici Honnleath a nový thaig v Deep Roads), předměty a především novou NPC - golema Shale. Shale je plnohodnotný člen vaší družiny, kterého jistě mnozí z vás rádi využijí. Shale je plně nadabován, má své vlastní speciální schopnosti, své vlastní názory a rozhovory.
Taktéž jeho quest je zajímavý a v určité chvíli dokonce překvapivý.

The Stone Prisoner je rozhodně příkladem kvalitního DLC. Při koupi jakékoliv edice Dragon Age: Origins obdržíte (v krabici) kód, pomocí něhož si toto DLC můžete zaregistrovat na svůj účet a poté libovolně instalovat (takže o něj nepříjdete, když hru přeinstalujete apod.).

Nicméně vzhledem k tomu, že je vázáný na váš účet, tak je dost možné, že v případě koupě bazarové verze DA:O se k tomuto DLC nedostanete, protože buď v krabici už kód nebude a nebo bude použit (a registrován na cizí herní účet). V takovém případě se buď bez Shale obejdete a nebo si jej koupíte za 1.200 BioWare bodů. Tyto body si samozřejmě nejdříve musíte zakoupit prostřednictvím kreditní karty a nebo nákupem předplacených karet.

Cena: cca 350 Kč (podle kurzu)

Stojí za to?
Je to samozřejmě relativně vysoká částka za DLC, ale pokud máte bazarovou verzi, tak by vám podle mě Shale stejně scházel. Naštěstí všichni, kteří si DA:O normálně koupí, tak jej mají zdarma. Já osobně bych za toto DLC více než 200 Kč nedal, ale volba je na vás a každý má jiné priority :)
Jinak celkově je toto DLC velmi dobré.

2. Warden´s Keep


Toto DLC obsahuje novou lokaci (starou pevnost Grey Wardens/Šedých strážců), předměty, jednoduchý quest, nové dovednosti (2 pro každé povolání) a truhlu, do které si můžete ukládat přebytečné předměty, které je vám líto prodat.
Narozdíl od The Stone Prisoner není Warden´s Keep zdarma, ale vyjde každého, kdo by si ji chtěl pořídit, na 560 BioWare bodů.
Herní doba tohoto DLC se pohybuje okolo 1 hodiny, což není moc, takže za pozornost spíše stojí nová (pěkná) zbroj, nejlepší meč ve hře a dovednosti.

Cena: cca 150 Kč (podle kurzu)

Stojí za to?
150 Kč už je snesitelnější částka a je na každém, aby si rozhodl sám, zda ji utratí za hodinu nového obsahu, zbroj, meč a dovednosti. Já osobně jsem tuto částku obětoval a nijak zvlášť nelituju. Nejde o tak hodnoté DLC jako The Stone Prisoner, ale pro opravdového fanouška je rozhodně nutnost.
Ještě dodám, že mě na tomto DLC nejvíce štve to, že poté, co quest dokončíte a opustíte pevnost, tak se již do ni nemůžete vrátit - přístupné máte pouze nádvoří s několika NPC (především kovářem! viz. meteorický meč) a zmíněnou truhlou.

3. Return to Ostagar


V tomto DLC se vrátíte do starého dobrého Ostagaru, kde jste svůj příběh Šedého strážce započali (pokud nepočítám origin story). Nutno říci, že zničený a obležený darkspawn (i když většina vojska je už dávno pryč). Do Ostafaru se vracíte proto, abyste našli zbroj prince Cailana, jeho meč a především jeho tělo. Mimo tyto zmíněné věci vám DLC přinese ještě pár nových předmětů (například Duncanův nůž a meč), novou (ale krátkou) podzemní lokaci, trochu té nostalgie, 2.šanci získat do družiny psa (pokud jste ji v ostagaru prošvihli) a jinak akorát souboje.
Herní doba bohužel není nijak závratná, pouhá 1 hodina a spíše ještě méně (pokud se nebudete kochat výhledem apod.).

Cena: cca 100 Kč (podle kurzu)

Stojí za to?
100Kč není nijak závratná částka, ale ve srovnání s poměrem cena/hodina hraní je to pořád neporovnatelné s původním Dragon Age: Origins. Já osobně tímto DLC nejsem nijak zvlášť nadšen, ale Duncanova a Cailanova výbava potěší.

4. Leliana´s Song


V tuto chvíli nejaktuálnější DLC, Leliana´s Song, je k dostání za cenu shodnou s Warden´s Keep - tedy 560 BioWare bodů (popř. $7 pro PS3), což se pro mnohé může zdát dost.

V tomto DLC se "převtělíme" do sličné bardky z Orlais, Leliany, s kterou jsme měli tu čest během hraní Pramenů. V Pramenech jsme ji objevili v Lotheringském klášteru, lačnou k tomu, přidat se k našemu boji proti zplozencům. Nebudeme teď řešit její motivy, ale postupně jak nám odkrývala svou minulost, jsme zjistili, že před tím, než skončila ostříhaná v klášteře, žila jako bardka (tedy zloděj, zabiják a špeh). Což se samozřejmě moc s pobožným životem v klášteře neslučuje.
Pokud chcete znát pravé důvodu, proč a jak skončila v klášteře, tak je toto DLC právě pro vás. Vžijeme se Leliany ve chvíli, kdy dorazila se svou mentorkou a láskou Marjolaine (a dalšími druhy) do Denerimu, kde měli způsobit trochu poprask a vyřídit jednu záležitost, kterou Marjolaine předem odmítla upřesnit.
Více podrobností Vám raději neřeknu, snad jen, že nás čeká zrada a poté pomsta - to už ale víme z vyprávení Leliany v Pramenech.
Ke konci příběhu se dostanete k velmi dobré kožené zbroji, která se po získání achievementu naimportuje i do Pramenů a Procitnutí.

Cena: cca 150 Kč / 560 BioWare bodů
Toto DLC je silně koridorovité a nedovolí vám udělat nic jiného, než máte. Takže nehrozí, že něco uděláte jinak, než tvůrci zamýšleli - což je pochopitelné, vzhledem k tomu, že to není VÁŠ příběh, který si "píšete" sami, ale již napsaný a prožitý příběh Leliany. Setkáte se tedy pokaždé se stejnými situacemi a stejnými rozhovory (myslím při opakovaných hraních). Nicméně i přesto je celkem zajímavý a investice 560BW bodů nelituji. Byly to příjemně strávené 2 hodiny - pokud se nebudete flákat, tak to jde samozřejmě i rychleji (během hraní jsem se ještě navečeřel), ale pohodovým tempem se k těm necelým 2 hodinám dostanete. A "slabší" hráči ani nebudou frustrování obtížností, zdá se mi totiž, že je LS jednodušší než samotné Prameny a problémy vám nezpůsobí ani finální boss.

Stojí za to? Abych to shrnul - Leliana´s Song je po Stone Prisoner asi nejhodnotnější přídavek pro Dragon Age. A to nejen kvůli délce herní doby, ale hlavně proto, že nakouknete hlouběji do duše a historie jedné z nejzajímavějších postav (v rámci Dragon Age: Origins).


5. Witch Hunt

"Nikdy za mnou nechoď." S těmito slovy zmizela Morrigan v temnotě. Její plány a místo, kde se nachází, jsou neznámé... tedy až dosud. Ale ať už hledáte odpovědi, odplatu nebo útěchu ze ztracené lásky, možná najdete víc, než jste původně očekávali.

Strašný Arcidémon byl zahuben a postupující hordy zplozenců temnot zastaveny jediným hrdinným Šedým strážcem. V království opět zavládlo štěstí a radost, ale jedna otázka zůstává nezodpovězena: co se stalo s Morrigan? Kouzelnice se postavila po bok Strážcům, ale říká se, že skutečný důvod, proč tak učinila, zůstal tajemstvím až do předvečera rozhodující bitvy, kdy zmizela v temnotě. Kolují zvěsti, že přešla přes hory do Orlaiské říše a nezanechala po sobě žádné stopy. Nikdo o ní nic neslyšel... až dosud.

Od Arcidémonovy smrti uplynul již více než rok, když se ke Strážcům dostává zpráva, že Morrigan se vrátila do Fereldenu. Hráči se proto vydávají proto na cestu, aby se přesvědčili, zda jsou tyto zvěsti pravdivé, zjistili okolnosti jejího záhadného odchodu a jednou provždy zaplnili toto prozatím bílé místo celého příběhu.

• V tomto dramatickém závěru příběhu Pramenů se střetnete s Morrigan
• Získáte pozoruhodné odměny, které si budete moci přenést do kampaní v Procitnutí a Pramenech
• Možnost importovat postavu z Pramenů či Procitnutí , nebo vytvořit úplně nového mocného hrdinu!

6. Golems of Amgarrak

Vydejte se hluboko do podzemí za záchranou ztracené trpasličí výpravy, která hledala dávné tajemství výroby mohutných monster. Jen vy můžete odhalit krutý osud, který její členy potkal.

Vrhněte svého strážce zpět do akce a dobrodružství v nových prostředích, setkejte se s novými postavami a porazte dosud nevídané nestvůry. Drsný příběh a náročné hádanky jsou důvod, pro které byste si rozhodně neměli nechat tento dodatek ujít!

• Přeneste si postavu z Pramenů či Procitnutí, nebo si vytvořte nového hrdinu vysoké úrovně!
• Utkejte se s novými strašnými protivníky
• Získejte mocné odměny, které se vám přenesou do kampaně v Procitnutí a Pramenech
• Náročná výzva i pro ty nejostřílenější dobrodruhy

Bioware EA Vokr.com

Design vytvořil Vokr | XHTML & CSS vytvořil Dominick